Všechny námi dodávané výrobky jsou podrobovány přísným zkouškám renomovaných, certifikačních zkušeben. Na základě těchto zkoušek jsme vydali příslušná prohlášení o shodě, která Vám na vyžádání zašleme. Zároveň zaručujeme spěšné vyřízení všech našich garančních povinností. Pozorně si však přečtěte garanční podmínky provozu našich zařízení.
Teplota vstupující vody - předem je nutno si uvědomit zda budeme ohřívač provozovat celoročně! V zimním období: vstupující teplota vydy se pohybuje kolem 4 stupňů Celsia i méně. V letním období dle zdroje: je-li zdrojem studené vody studna, tak v létě má teplotu kolem 10 stupňů Celsia, teplota vody z veřejného vodovodu se zpravidla v létě pohybuje kolem 15 stupňů Celsia.
Žádaná teplota vystupující vody (TUV)-běžně používaná teplota TUV vody v rozmezí kolem 38-42 stupňů Celsia. *) Je třeba mít na paměti, že voda o teplotě vyšší než 40°C vyvolává pocit horka, zvláště u dětí může vyvolat pocit opaření.
Tabulka parametrů elektrických průtokových ohřívačů Wterm:
Potřebný příkon průtokového ohřívače – v technických parametrech každého ohřívače nalezneme údaj o zvýšení, nárůstu, teploty vody. Zpravidla uvádíme zvýšení teploty vody o 30 stupňů Celsia a dosažený průtok vody při tomto zvýšení, výše vidíte přehlednou tabulku našich elektrických průtokových ohřívačů s uvedením předmětných parametrů. Je nutnotno si uvědomit že snížením průtoku vody kohoutkem, pákou na baterii se zvyšuje teplota TUV. Tedy snížením množství protékající vody dosáhneme vyšší teploty TUV.
Dosažitelné jištění – velice důležitý parametr pro zařazení ohřívače do elektrického rozvodu je možnost napojení na požadované jištění elektroinstalace. Je možné, s přihlédnutím ke krátkodobému spouštění ohřívače pouze při odběru teplé vody, napojit příslušný malý průtokový ohřívač (do příkonu 3,5 kW) na běžný zásuvkový okruh. Vyšší příkony je však nutno připojit vždy tak, aby byla zajištěna dostatečná rezerva pro ostatní spotřebiče v domácnosti.
Pokud není možné z důvodů elektroinstalace zajistit dostatečný příkon pro okamžitý ekonomicky nejvýhodnější ohřev vody, je nutné řešit TUV pomocí zásobníku pro ohřev vody s objemem vody dle běžné spotřeby v časovém období:
- u zásobníků napojených na 24 hodinový okruh dodávky elektřiny běžná spotřeba za ½ až 1 hodina u malých zásobníčků 5-15 litrů umístěných v kuchyňkách, kancelářských prostorech a v sociálkách ke spláchnutí rukou = objem zásobníku pro TUV
- u zásobníků napojených na 24 hodinový okruh dodávky elektřiny běžná spotřeba za 8 až 10 hodin u zásobníků 20-200 litrů umístěných v koupelnách se sprchou, vannou, sociálkách = objem zásobníku pro TUV
- u zásobníků, bojlerů napojených na noční proud běžná spotřeba za 24 hodin = objem zásobníku pro TUV